Loading...

Ludność i ich obyczaje

Madagaskar jest kalejdoskopem plemion i kultur o różnym pochodzeniu i tradycjach, od Melanezji do głębokiej Afryki, od nomadyzmu do osiadłego rolnictwa.
Istnieją koczownicze plemiona morskie, grupy etniczne jeszcze no contact , a inne przypominające rolników z Azji Południowo-Wschodniej…
Wszystkie z własnymi zwyczajami, obyczajami i typowymi festiwalami.

Podczas tej dwutygodniowej podróży skontaktujemy się z ponad dziesięcioma różnymi narodami i pogłębimy wiedzę etnologiczną na Madagaskarze, nie zapominając o odwiedzeniu parków narodowych, wspaniały przystanki na naszej trasie.

Opłata za osobę z przewodnikiem, kierowcą i zakwaterowanie w uroczym hotelu, począwszy od:

18632 osoby

14473 osoby

13944 osoby

Opłata za osobę z przewodnikiem, kierowcą i zakwaterowaniem w hotelu ekonomicznym, począwszy od:

16442 osoby

12823 osoby

11844 osoby
4x4 z kierowcą z Antananarivo do morza, z paliwem, opłatą za przejazd i parkingami Przewodnik Transfery do i z hoteli Nocy w hotelu z pół pensjonatem Wycieczki po mieście, po za mjastem i wejścia do parków
Napoje, napiwki i dodatki Obiady Loty wewnętrzne (około 400 euro) Loty międzynarodowe
MyMadagascar, we współpracy ze stowarzyszeniem Enfants de l'Avenir i Szkołą Katolicką Elżbiety Ambohidravaka, zapewni dzieciom z prowincji Antisirabe stypendium, ważne przez jeden rok, od każdego turysty który będzie podróżował z nami.

Plan Podróży

Pierwszy dzień ANTANANARIVO

Przylot na lotnisko Antananarivo, powitanie i przejazd do hotelu Combava. Hotel znajduje się w pobliżu lotniska i zbudowany jest w tradycyjnym  architektonicznym góralskim stylu.

Drugi dzień ANTANANARIVO-ANDASIBE 154 KM 3 godz., nie licząc przystanków.

Wyjazd wczesnym rankiem w kierunku wschodniego wybrzeża. Zaraz po wyjeżdzie ze stolicy charakterystyczny krajobraz wyżynny Madagaskaru, przeplatające się lasy z polami ryżowymi. Po około 100 km pierwszy postój na “farmie Peyrieras “ gdzie możemy poznać unikalną faunę lasów deszczowych, zobaczyć setki kameleonów nawet bardzo rzadkich, dziesiątki gekonów o różnych kształtach, krokodyle i motyle a to wszystko podczas godzinnej przechadzki. Po południu spotkanie z lemurami, spotkanie z nimi prawie “oko w oko” na wyspie Vakona. Biorąc kajak dopływa się do szeregu małych wysepek zamieszkałych przez setki lemurów przyzwyczajonych do obecności człowieka: wystarczy przynieść z sobą banana a one będą natychmiast w naszych ramionach. O zmierzchu spacer po lesie, aby odkryć bogate nocne życie lemurów, żab, gekonów i kameleonów. Kolacja i nocleg w komfortowych  bungalows w Sahatandra Lodge, przyjemny hotel w lesie Andasibe z pięknym patio u brzegu lasu, będącym dobrym punktem do obserwowania zwierząt i wypoczynku z drinkiem.

Trzeci dzień ANDASIBE

Zbudzeni przez krzyki Indri, największe lemury na świecie, które mieszkają w pobliżu naszego hotelu, rozpoczynamy dzień od zwiedzania parku Andasibe. Przewodnicy parku zaproponują różne obwody o różnym czasie trwania i poziomie trudności. Szlaki są doskonałe i dobrze utrzymane.

Kolacja i nocleg w bungalows hotelu Sahatandra Lodge.

Czwarty dzień ANDASIBE – ANTSIRABE 313 KM 6 h godz.

Czwarty dzień poświęcony jest na przejazd z Antasibe do Antsirabe. Sześciogodzinna podróż po drodze, która ciągnie się po płasko-wzgórzu pomiędzy kotlinami czy polami ryżowymi, pozwala poznać ludność tych wyżyn i ich codzienne życie. Po dotarciu do celu, popołudnie przeznaczone jest na poznanie tego kolonialnego miasta.

Kolacja i nocleg w hotelu Couleur Cafe.

Piąty dzień ANTSIRABE – AMBOSITRA 90 KM 2 godz., nie licząc przystanków.

Poranny wyjazd z Antsirabe, aby dalej kierować się na południe. Krajobraz staje się bardziej górzysty i stopniowo wchodzimy na terytorium innej grupy etnicznej, Betsileo, najzdolniejsi budownicy tarasów na Madagaskarze. Krajobraz teraz jest naprawdę majestatyczny!

Wśród licznych podgrup etnicznych Betsileo znajduje się grupa Zafimanirów, uznana przez UNESCO jako Światowe Dziedzictwo, za rzeźbę drewna. Odwiedzimy tradycyjną wioskę, zbudowaną w całości z drewna bez użycia gwoździ, aby w przeszłości można ją było przenieść, gdy ludność prowadziła  koczowniczy tryb życia. Wejdziemy do domu naczelnika wioski, który wyjaśni serię tradycji architektonicznych i artystycznych, które od wieków są respektowane w budownictwie. Po południu powrót do miasta Ambositra.

Kolacja i nocleg w hotelu Artisan.

Szósty dzień AMBOSITRA – SAHAMBAVY 130 KM 3 godz.

Nieco ponad dwie godziny górskiej drogi doprowadzi nas na skraj małego jeziora otoczonego jedynymi plantacjami herbaty Madagaskaru; prężnie rozwijający się przemysł poświęcony prawie wyłącznie eksportowi wielu odmian herbaty.

Kolacja i zakwaterowanie w bungalows na palach w hotelu Lac.

Siódmy dzień SAHAMBAVY – MANAKARA 8/10 godz.

Czeka dziś nas trasa pociągiem w kierunku Manakara. Wyjazd o 9 rano i przyjazd około 17:00. Droga prowadzi korytarzem w lesie Ranomafany, przejeżdżając wzdłuż odległych wiosek, które żyją w symbiozie z tą starożytną linią kolejową i która nadal jest dumą miejscowej ludności. Przyjazd do Manakary i nocleg w hotelu Parthenay na plaży Oceanu Indyjskiego.

Dzień ósmy MANAKARA

Wizyta w kanale Pangalanes na pirogach pomiędzy plantacjami przypraw i eterycznymi olejkami. Lunch z homarem z rybakami Antemoro na bezludnej plaży na Oceanie Indyjskim. Powrót do hotelu po południu.

Dziewiąty dzień MANAKARA – RANOMAFANA 180 KM 3 godz.

Z Manakary przenosimy się do Ranomafany i po południowej wizycie wioski i spa, wieczorna wizyta w parku celem obserwacji nocnych lemurów i kameleonów. Nocleg i kolacja w hotelu Thermal

Dziesiąty dzień RANOMAFANA – AMBALAVAO 110 KM 2 godz.

Poranek poświęcony eksploracji lasów deszczowych o bujnej roślinności i niespotykanym gdzie indziej na świecie endemizmie fauny i flory. Ten 3 godzinny spacer pozwoli wam obserwować liczne lemury, z których niektóre istnieją tylko w tym parku, i docenić bogactwo lasu deszczowego.

Później udamy się do Ambalavao, z przerwą w mieście Fianarantsoa w laboratorium fotograficznym najsłynniejszego lokalnego fotografa. W Ambalavao nocleg będzie na skraju parku Anja, charakteryzującego się ogromnymi granitowymi głazami i gładkimi ścianami skalnymi.

Nocleg i kolacja w hotelu Varangue Betsileo.

Jedenasty dzień AMBALAVAO – ANDRINGITRA 20 KM drogi utwardzonej i 20 KM drogi gruntowej - 1 i pół godz.

Poranek poświęcony parkowi Anja i poznaniu pracy ludności Betsileo, uważanej za jednych z najzdolniejszych rolników Madagaskaru i mistrzów w budowaniu tarasów pól ryżowych na stokach. Przejedziemy przez małe wiejskie wioski, w których przywita nas zawsze uśmiech dzieci. Odkryjemy groby starożytnych królów plemienia Bara, ukryte w szczelinach skał. Oprócz tego poznamy mieszkańców tych górskim lasów: sympatyczne lemury Catta.

Kolacja i nocleg w Camp Catta.

Dwunasty dzień ANDRINGITRA – ISALO 220 KM 3,30 godz.

Poranek poświęcony wizycie w dolinie Tsaranoro, z wysokogórskim krajobrazem księżycowym i licznymi lemurami na skraju ścieżki.

Wracamy po obiedzie drogą krajową NR 7, by ponownie skierować się na południe. Krajobraz zmienia się nagle, stając się nagą i płaską prerią, a te ogromne przestrzenie zapierają dech podróżnikowi.

Kiedy dojedziemy do parku Isalo, skorzystamy podczas popołudnia z pięknego basenu, otoczeni wspaniałem widokiem masywnego piaskowca. Pod wieczór zobaczymy zachód słońca przez Okno na Isalo.

Kolacja i nocleg w Relais de la Reine ***

Ttrzynasty dzień ISALO

Dzień całkowicie poświęcony zwiedzaniu parku Isalo, parku charakteryzującego się górami, którym erozja nadała formy małego Wielkiego Kanionu Madagaskaru. Niespodziewanie pomiędzy skałami ukażą się nam przepiękne naturalne baseny oraz wodospady w których będzie można się wykąpać.

Kolacja i nocleg w Relais de la Reine ***

Czternasty dzień ISALO – AMBOLIMAILAKA 270 KM 4 godz.

Droga wznawia się w kierunku półpustynnego klimatu, gdzie ciernisty las zaczyna się pokazywać wraz z pierwszymi baobabami.

Wizyta w miejscowości Ilakaka największej kopalni szafirów na świecie. Następnie dotrzemy do Tulear, najważniejszego miasta na południowym wybrzeżu, położonego na Zwrotniku Koziorożca.

Po południu wizyta w lesie Reniala charakteryzującym się pięknymi baobabami w kształcie butelek i przybycie do Hotelu de la Plage z widokiem na największą wioskę nomadów z plemienia Vezo.

Piętnasty dzień SARODRANO 70 KM 1,30 godz.

Po wizycie w wiosce Ambolimailaka gdzie mogliśmy obserwować powrót rybaków z połowu, na typowych tradycyjnych łodziach, udamy się do parku Tsinjorake, gdzie zatrzymamy się na półwyspie Sarodrano w hotelu Residence Eden.

Morze

Wybierz personalizację podróży zgodnie z życzeniami i według dostępnych dni i pamiętaj: zawsze jesteśmy gotowi do zmiany każdego programu zgodnie z Twoimi potrzebami ... po prostu zapytaj!

Mozliwe wybore

  • Peter Pan
  • Fivesenses Lodge
  • Salary Bay
  • Mamirano Lodge
  • Residence Eden Ecolodge
2019-11-06T22:24:15+01:00
Przejdź do góry