Loading...

Tsingy, baobaby i rafa koralowa – podróż 20 dni

Tsingy, baobaby i rafa koralowa.

Pełen przygód plan podróży, który zabierze Cię do regionu Madagaskaru, wciąż mało uczęszczanego przez turystów, ale naszym zdaniem najpiękniejszego do odwiedzenia. Co tutaj odkryjemy? Lasy kamienne, Tsingy w lokalnym języku, które wynurzają się z morzu roślinności.

Podróżujemy od maja do połowy listopada, aby uniknąć błotnistych i nieprzejezdnych tras lata południowej kuli.

Trasa odbywa się z prywatnym jeepem przez cały czas trwania wycieczki, ponieważ często odbywa sie po nie wytyczonych trasach.

Daty są elastyczne w zależności od daty przyjazdu do Madagaskaru. Czas trwania trasy może być modyfikowany zgodnie z Twoimi życzeniami… i w granicach naszych możliwości. Trasę można również odbywać w przeciwnym kierunku.

Opłata za osobę z przewodnikiem, kierowcą i zakwaterowanie w uroczym hotelu, począwszy od:

27072 osoby

21373 osoby

20264 osoby

Opłata za osobę z przewodnikiem, kierowcą i zakwaterowaniem w hotelu ekonomicznym, począwszy od:

25332 osoby

19603 osoby

18414 osoby
4x4 z kierowcą z Antananarivo do morza, z paliwem, opłatą za przejazd i parkingami Przewodnik Transfery do i z hoteli Nocy w hotelu z pół pensjonatem Wycieczki po mieście, po za mjastem i wejścia do parków
Napoje, napiwki i dodatki Obiady Loty wewnętrzne (około 400 euro) Loty międzynarodowe
MyMadagascar, we współpracy ze stowarzyszeniem Enfants de l'Avenir i Szkołą Katolicką Elżbiety Ambohidravaka, zapewni dzieciom z prowincji Antisirabe stypendium, ważne przez jeden rok, od każdego turysty który będzie podróżował z nami.

Plan Podróży

Pierwszy dzień ANTANANARIVO

Przylot na lotnisko Antananarivo, powitanie i przejazd do hotelu Belvedere, na panoramicznym wzgórzu w samym centrum miasta.

Drugi dzień ANTANANARIVO – MIANDRIVAZO 470 KM 7 godz.

Pierwszy dzień jeepem przekraczamy centralną wyżyny, charakteryzującą się tarasowymi polami ryżowymi i łagodnymi wzgórzami. Ciężko pracująca ludność, która tam mieszka, bardzo zmieniła krajobraz, czyniąc go uporządkowanym ogrodem warzywnym wzdłuż całej trasy.

Zatrzymamy się na lunch w Antsirabe, aby odwiedzić to czyste i porządne miasto uzdrowiskowe, zbudowane przez francuskich kolonistów i bogate w rzemiosło. Następnie dotrzemy do Miandrivazo, małego miasteczka na skraju rzeki Tsiribihina, gdzie zjemy i spędzimy noc w hotelu Princesse de Tsiribihina.

Trzeci dzień MIANDRIVAZO – KIRINDY 350 KM 4 godz.

Opuszczamy Miandrivazo, a krajobraz staje się ogromną równiną usianą setkami imponujących baobabów i zielonych pól ryżowych. Przyjeżdżamy rano do Morondava, miasta położonego nad morzem przed Mozambikiem. Ten cichy zakątek świata jest centrum wymiany morskiej na typowych szkunerach, które służą jako środek transportu dla całego zachodniego wybrzeża. Po obiedzie wyruszamy w kierunku puszczy Kirindy, przejeżdżając po raz pierwszy przez aleję Baobabów.

Kolacja i nocleg w hotelu Relais de Kirindy.

Czwarty dzień KIRINDY – TSINGY

Ranek poświęcony jest na zwiedzanie parku Kirindy, suchego lasu liściastego, unikalnego w swoim rodzaju, zdolnego wytrzymać długie okresy suszy. W parku tym znajduje się imponująca liczba baobabów i różnych gatunków flory, jak i fauny, których nie można znaleźć nigdzie indziej.

Następnie wznawiamy naszą podróż jeepem i po około 2 godzinach dotrzemy do przystani Belo sur Tsiribihina, gdzie motorówką przepłyniemy przez jedną z największych rzek na zachodnim wybrzeżu Madagaskaru. Przejazd przez rzekę zajmie około pół godziny, a po drugiej stronie zatrzymamy się na lunch w Belo sur Tsiribihina.

Po obiedzie trasa staje się znacznie gorsza i po około 5 godzinach dotrzemy do rzeki Manambolo, gdzie czeka na nas kolejna barka.

Nocleg i kolacja w hotelu Soleil de Tsingy

Piąty dzień TSINGY

Pierwszy dzień poświęcony jest na wizytę Małego Tsingy i na wycieczkę tradycyjnymi pirogami wzdłuż rzeki Manambolo, aby odkryć kanion, w którym żyją różne gatunki ptaków, krokodyli i lemurów.

Nocleg i kolacja w hotelu Soleil de Tsingy

Szósty dzień TSINGY

Dzień poświęcony trekkingowi w wielkim Tsingy w Bemaraha. Nocleg i kolacja w hotelu Soleil de Tsingy

Siódmy dzień TSINGY – MORONDAVA

Wznowimy trasę powrotną do miasta Morondava i wykorzystamy ją pod koniec, aby podziwiać zakochane baobaby i cieszyć się magiczną chwilą zachodu słońca przy alei baobabów.

Nocleg i kolacja w hotelu Kimono

Dzień ósmy MORONDAVA – BELO SUR MER

Kierujemy się na południe, co pozwoli nam podziwiać znowu piękne baobaby, tereny podmokłe i solankowe, przejeżdżając w bród rzeki z wodą często do drzwi. Dojedziemy do wioski Belo sur Mer, z której rozciąga się widok na wspaniałe morze, gdzie przypływ bawi się ławicami piasków, dając zawsze inny widok. Po południu relaks na plaży i możliwe zajęcia morskie, takie jak nurkowanie z rurką lub wycieczki motorówką na wyspach przed wioską.

Kolacja i nocleg w hotelu Entremer w bungalows z widokiem na morze, są one zbudowane zgodnie z kanonami lokalnej architektury tylko z naturalnych materiałów.

Dziewiąty dzień BELO SUR MER

Dzień relaksu w Belo sur Mer.

Dziesiąty dzień BELO SUR MER – MOROMBE

Kontynuujemy szlak, który skieruje nas w głąb Madagaskaru; ciężki dzień jazdy z licznymi brodami między rzekami i polami ryżowymi aż do miasta Morombe, z widokiem na kanał Mozambiku.

Kolacja i nocleg w hotelu Chez Katie

Jedenasty dzień MOROMBE  – ANDAVADOAKA

Kilka kilometrów piaszczystego szlaku doprowadzi nas do Andavadoaka, przed najbardziej nieskażoną rafę koralową Madagaskaru.

Kolacja i nocleg w pięknym ośrodku Blue Lagoon.

Dwunasty dzień ANDAVADOAKA – AMBATOMILO

60 km piaszczystego szlaku w kolczastym lesie, przejeżdżając przez najbardziej dzikie części Madagaskaru, aż do hotelu Mamirano Lodge, gdzie przenocujemy.

Trzynasty i czternasty dzień AMBATOMILO

Dwa dni relaksu z wolnymi zajęciami (nurkowanie, snorkeling, piroga, quady ...)

Piętnasty dzień AMBATOMILO – ISALO

Opuszczamy wybrzeże, aby wrócić w głąb Madagaskaru. Spotykamy ogromne sawanny, które charakteryzują ten region i odwiedzamy charakterystycznie malowane cmentarze lokalnej społeczności. Wizyta w największej na świecie kopalni szafirów w Ilakaka, a następnie dotarcie do hotelu Relais de la Reine, by  popołudnie spędzić przy basenie z widokiem na kaniony Isalo.

Szesnasty dzień ISALO

Dzień całkowicie poświęcony na zwiedzanie parku Isalo, parku charakteryzującego się górami, którym erozja nadała formę przypominającą Wielki Kanion.

Niespodziewanie pomiędzy skałami ukażą się nam przepiękne naturalne baseny oraz wodospady, w których będzie można wykąpać się. Pik-nic w parku i powrót do hotelu późnym popołudniem.

Siedemnasty dzień ISALO – AMBALAVAO

Jedziemy drogą na północ, znajdując pierwsze pasma górskie wyżyn. Po południu odwiedzimy wspaniały park Anja, zarządzany przez lokalną społeczność i siedzibę największej liczby lemurów Catta.

Kolacja i nocleg w hotelu Varangue Betsileo.

Osiemnasty dzień AMBALAVAO – RANOMAFANA

Po porannym zwiedzaniu historycznego centrum i rzemieślników miast Ambalavao i Fianarantsoa, trasa wprowadza nas w nowy ekosystem naszej podróży: las deszczowy. Wieczorna wizyta w parku w celu obserwacji nocnych lemurów i kameleonów.

Kolacja i nocleg w hotelu Thermal.

Dziewiętnasty dzień RANOMAFANA – AMBOSITRA

Poranek poświęcony eksploracji lasów deszczowych o bujnej roślinności i niespotykanym gdzie indziej na świecie endemizmie fauny i flory. Ten 3 godzinny spacer pozwoli wam obserwować liczne lemury, z których niektóre istnieją tylko w tym parku, i docenić bogactwo lasu deszczowego. Po południu dotrzemy do miasta Ambositra, stolicy ludności Zafimaniry, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Kolacja i nocleg w hotelu Artisan.

Dwudziesty dzień AMBOSITRA – ANTANANARIVO

Po wizycie w licznych sklepach rzeźbiarskich, drzeworytach i rzeźbach charakteryzujących miasto Ambositra, skierujemy się w stronę stolicy, gdzie nasz samolot do Europy będzie na nas czekał.

2019-11-06T22:29:50+01:00
Przejdź do góry