Loading...

Sainte Marie i Wschodnie Wybrzeże

Sainte Marie to wyspa na wyspie: prawdziwy klejnot, nie dotknięta masową turystyką, położona na wschodnim wybrzeżu Madagaskaru.

O bujnej roślinności, o dziewiczych i pustych plażach,  cmentarzach piratów, a przede wszystkim miejsce wybrane przez humbaki na poród.

Mała wyspa o długości 50 km którą można łatwo zwiedzic quadem, skuterem, a nawet w tuk tuk.

Opłata za osobę z przewodnikiem, kierowcą i zakwaterowanie w uroczym hotelu, począwszy od:

12022 osoby

9253 osoby

8694 osoby

Opłata za osobę z przewodnikiem, kierowcą i zakwaterowaniem w hotelu ekonomicznym, począwszy od:

10522 osoby

8213 osoby

7424 osoby
4x4 z kierowcą z Antananarivo do morza, z paliwem, opłatą za przejazd i parkingami Przewodnik Transfery do i z hoteli Nocy w hotelu z pół pensjonatem Wycieczki po mieście, po za mjastem i wejścia do parków
Napoje, napiwki i dodatki Obiady Loty wewnętrzne (około 400 euro) Loty międzynarodowe
MyMadagascar, we współpracy ze stowarzyszeniem Enfants de l'Avenir i Szkołą Katolicką Elżbiety Ambohidravaka, zapewni dzieciom z prowincji Antisirabe stypendium, ważne przez jeden rok, od każdego turysty który będzie podróżował z nami.

Plan Podróży

Plan Podróży

Pierwszy dzień ANTANANARIVO Przylot na lotnisko Antananarivo, powitanie i przejazd do hotelu Combava. Hotel znajduje się w pobliżu lotniska i zbudowany jest w tradycyjnym architektonicznym góralskim stylu.

Drugi dzień ANTANANARIVO Odwiedzamy park lemurów u bram stolicy, aby obserwować z bliska około 100 gatunków lemurów obecnych na Madagaskarze. Po południu zwiedzanie starożytnego pałacu Ambohimanga. Jest to jedna z najstarszych budowli na wyspie, zbudowana na świętym wzgórzu u bram miasta, ważna część historii ludności merynosów i całego kraju. Kolacja i nocleg w hotelu Combava.

Trzeci dzień ANTANANARIVO-ANDASIBE 154 KM 3 godz. jazdy Odjeżdżamy rano na wschód, w kierunku Oceanu Indyjskiego; tuż po wyjściu z miasta lasy przeplatają się z ryżowymi polami, typowy krajobraz płaskowyżu Madagaskaru. Po południu spotkanie z lemurami, spotkanie z nimi prawie “ oko w oko” na wyspie Vakona. Biorąc kajak dopływa się do szeregu małych wysepek zamieszkałych przez setki lemurów przyzwyczajonych do obecności człowieka: wystarczy przynieść z sobą banana a one będą natychmiast w naszych ramionach. O zmierzchu spacer po lesie, aby odkryć bogate nocne życie lemurów z rodziny microcebus - najmniejsze lemury na świecie - , żab, gekonów i mnóstwo kameleonów. Kolacja i nocleg w komfortowych  bungalows w Sahatandra Lodge, przyjemny hotel w samej puszczy Andasibe z pięknym patio u brzegu lasu, będącym dobrym punktem do obserwowania zwierząt i wypoczynku z drinkiem.

Czwarty dzień ANDASIBE Zbudzeni przez krzyki Indri, największe lemury  na świecie, które mieszkają w pobliżu naszego hotelu, rozpoczynamy dzień od zwiedzania tropikalnych lasów. Rano obchód 3 lub 4 godzinny po płaskich, spacerowych trasach w specjalnej rezerwie Analamazoatra, aby móc z odległości kilku metrów obserwować  Indri i inne lemury. Po południu czas jest przeznaczony na zwiedzanie innej części parku Andasibe, jest to rezerwat, którym bezpośrednio zarządza lokalna społeczność. Dochody z tej wizyty  pozostaną w rękach mieszkańców i będą służyć na realizację nowych, ulepszających projektów. Kolacja i nocleg w hotelu Sahatandra Lodge.

Piąty dzień ANDASIBE – ANKANIN’NY NOFY 71 km 2 godz. Rano dojeżdżamy do Manambato, krótki przejazd łodzią po Canal Pangalanes do Ankanin’ny Nofy i hotelu Palmarium. Wolne popołudnie nad brzegiem jeziora Ampitabe. Kolacja i nocleg w hotelu.

Szósty Dzień ANKANIN’NY NOFY – MAHAMBO Nasz ranek jest poświęcony na zwiedzanie prywatnego rezerwatu Palmarium, o bujnie i wspaniałej roślinności, spotkać będzie można też bardzo rzadkie lemury przeznaczone do rozmnażania w celu odnowy populacji, żółwie i kameleone. Po południu dojeżdżamy do plaży Mahambo,  z widokiem na rafę koralową wschodniego wybrzeża i przystań dla łodzi El Condor. Kolacja i nocleg w hotelu La Pirogue.

Siódmy dzień MAHAMBO - SAINTE MARIE Łodzią  El Condor dopłyniemy do wyspy Sainte Marie i pobyt nad morzem w hotelu Natiora.

2019-11-11T23:55:38+01:00
Przejdź do góry