Loading...

Tour Dziewiec Parków na południu Wyspy – 14 dni

Dwutygodniowa podróż Dziewięc Parków na południu Wyspy: bioróżnorodność i niesamowite widoki

Dwutygodniowe wakacje, aby poznać 9 parków naturalnych w południowej części Madagaskaru, wybrzeże morskie Vezo i zachwycić się barierą koralową. Parki są unikalnym skarbem w świecie bioróżnorodności.

Wycieczki są organizowane z prywatnymi przewodnikami koordynowanymi przez nasz personel.

Dla turysty kochającego morze i plażę jest możliwość przedłużenia pobytu w jednej z prestiżowych miejscowości.

Opłata za osobę z przewodnikiem, kierowcą i zakwaterowanie w uroczym hotelu, począwszy od:

18632 osoby

14473 osoby

13944 osoby

Opłata za osobę z przewodnikiem, kierowcą i zakwaterowaniem w hotelu ekonomicznym, począwszy od:

16442 osoby

12823 osoby

11844 osoby
4x4 z kierowcą z Antananarivo do morza, z paliwem, opłatą za przejazd i parkingami Przewodnik Transfery do i z hoteli Nocy w hotelu z pół pensjonatem Wycieczki po mieście, po za mjastem i wejścia do parków
Napoje, napiwki i dodatki Obiady Loty wewnętrzne (około 400 euro) Loty międzynarodowe
MyMadagascar, we współpracy ze stowarzyszeniem Enfants de l'Avenir i Szkołą Katolicką Elżbiety Ambohidravaka, zapewni dzieciom z prowincji Antisirabe stypendium, ważne przez jeden rok, od każdego turysty który będzie podróżował z nami.

Plan Podróży

Pierwszy dzień ANTANANARIVO Przylot na lotnisko Antananarivo, powitanie i przejazd do hotelu Combava. Hotel znajduje się w pobliżu lotniska i zbudowany jest w tradycyjnym architektonicznym stylu.

Drugi dzień ANTANANARIVO - ANDASIBE  154 KM i 3 godziny jazdy, nie licząc przystanków. Wyjazd wczesnym rankiem na wschód w kierunku Oceanu Indyjskiego. Zaraz po wyjeżdzie ze stolicy charakterystyczny krajobraz wyżynny Madagaskaru, przeplatające się lasy z polami ryżowymi. Po około 100 km pierwszy postój na “farmie Peyrieras “ gdzie możemy poznać unikalną faunę lasów deszczowych, zobaczyć setki kameleonów nawet bardzo rzadkich, dziesiątki gekonów o różnych kształtach, krokodyle i motyle a to wszystko podczas godzinnej przechadzki. Po południu spotkanie z lemurami, spotkanie z nimi prawie “ oko w oko” na wyspie Vakona. Biorąc kajak dopływa się do szeregu małych wysepek zamieszkałych przez setki lemurów przyzwyczajonych do obecności człowieka: wystarczy przynieść z sobą banana a one będą natychmiast w naszych ramionach. O zmierzchu spacer po lesie, aby odkryć bogate nocne życie lemurów, żab, gekonów i kameleonów. Kolacja i nocleg w komfortowych  bungalows w Sahatandra Lodge, przyjemny hotel w lesie Andasibe z pięknym patio u brzegu lasu, będącym dobrym punktem do obserwowania zwierząt i wypoczynku z drinkiem.

Trzeci dzień ANDASIBE Zbudzeni przez krzyki Indri, największe lemury na świecie, które mieszkają w pobliżu naszego hotelu, rozpoczynamy dzień od zwiedzania deszczowych lasów. Rano obchód 3 lub 4 godzinny po płaskich, spacerowych trasach w specjalnej rezerwie Analamazoatra, aby móc z odległości kilku metrów obserwować  Indri i inne lemury. Po południu czas jest przeznaczony na zwiedzanie innej części parku Andasibe, jest to rezerwat, którym bezpośrednio zarządza lokalna społeczność. Dochody z tej wizyty pozostaną w rękach mieszkańców i będą służyć na realizację nowych, ulepszających projektów. Kolacja i nocleg w hotelu Sahatandra Lodge.

Czwarty dzień ANDASIBE - ANTSIRABE  313 km i 6 godzin samej jazdy Czwarty dzień poświęcony jest na przejazd od Antasibe do Antsirabe. Sześciogodzinna podróż po drodze, która ciągnie się po płasko-wzgórzu pomiędzy kotlinami czy polami ryżowymi, pozwala poznać ludność tych wyżyn i ich codzienne życie. Po dotarciu do celu,  popołudnie przeznaczone jest na poznanie tego kolonialnego miasta. Nocleg jest zapewniony w hotelu Couleur Cafe a kolacja będzie w typowej lokalnej restauracji.

Dzień piąty ANTSIRABE Dzień ten poświęcony jest na poznanie okolic Antsirabe i dlatego sami możecie zadecydować co macie ochotę zobaczyć. Będzie można zwiedzić kopalnię kamieni półszlachetnych w okolicy góry Ibity, zdecydować się na wizytę starej stolicy prowincji Betafo z pięknymi polami ryżowymi na tarasach i naturalnymi termami, zaplanować spacer do wulkanicznych jeziorek oraz poświęci czas i pogłębić temat rękodzielnictwa lokalnego. Nocleg w hotelu Couleur Cafe a kolacja w typowej restauracji.

Szósty dzień ANTSIRABE - RANOMAFANA 254 km i około 6 godz. jazdy Wyjazd wczesnym rankiem, aby  przed dojechaniem do celu, móc zwiedzić  miasto Ambositra, stolicę rzeźbiarzy drzewa i dojechać na popołudniowy obiad do termalnego miasta Ranomafana i resztę czasu przed kolacją poświęcić  na jego wizytę. Kolacja i nocleg w bungalows hotelu Thermal.

Dzień siódmy RANOMAFANA - SAMBAVA   40 km i godzina jazdy Cały ranek przeznaczony jest na wizytę w Parku Narodowym Ranomafana, o niespotykanej gdzie indziej bioróżnorodności. Tylko tutaj, w tej wąskiej dolinie, można zobaczyć unikalne na całym świecie gatunki fauny i flory.  Cały obszar parku to wilgotny las równikowy z bujną roślinnością, ale z dobrze wytyczonymi szlakami, które pozwalają na kilkugodzinny spacer, by z bliska zobaczyć różne gatunki lemurów i różnorodne, rzadko spotykane rodzaje ptaków. Po zwiedzeniu parku kierujemy się do charakterystycznego Lac Hotel w Sambava. Na brzegu małego jeziora znajduje się piękny ogród botaniczny i ładne bungalows na palach. Kolacja i nocleg przewidziane są w Lac Hotel.

Dzień ósmy

SAMBAVA - AMBALAVAO  90 km i 2 godz. Ranek nasz przeznaczony jest na zwiedzanie miasta Fianarantsoa ze swoim antycznym centrum, które zostało odrestaurowane, by móc podkreślić jego piękną architekturę. Podczas popołudnia skierujemy się na południe opuszczając obszar wyżynny i dojedziemy do miasta Ambalavao z horyzontem granitowych gór. Reszta dnia poświęcona jest na relaks w basenie Hotelu Varangue Betsileo. Kolacja i nocleg w bungalows tego hotelu.

Dziewiąty dzień ANDRINGITRA  20 km głównej szosy i 20 km polnych dróg - 1,5 godz. Cały dzień poświęcony jest na zwiedzanie Doliny Ambalavao i parku Anja. Zanim skierujemy się do lasów Anja do wyboru będziemy mieli  dwie propozycje: spacer i zwiedzanie wiosek wzdłuż rzeki , lub “ trekking” na szczyt góry. Miejsce w którym znajduje się maksymalna koncentracja lemurów Katta, sympatycznych lemurów o puszystym ogonie, który zdobią na przemian ułożone czarno-białe pierścienie. Późnym popołudniem dotrzemy do ośrodka Camp Catta, gdzie zjemy kolację i przenocujemy w nowoczesnych bungalows.

Dziesiąty dzień ANDRINGITRA Cały dziesiąty dzień przeznaczony jest na zwiedzanie parku Andringitra w kotlinie Tsaranoro nad którą dominują granitowe skały gór. Kolacja i nocleg w Camp Catta.

Dzień jedenasty ANDRINGITRA - ISALO  220 km 3,30 godz. Opuszczamy masyw Andringitra i kierujemy się na samo południe, charakteryzujące się szerokimi równinami i sawannami. Towarzyszą nam krajobrazy jak  z “ Dzikiego Zachodu” i wprowadzają nas do najbardziej odwiedzanego parku - Parku Isalo. Zatrzymamy się tam w przepięknym hotelu, tworzącym całość z otaczającą go naturą i zbudowanym ze skał - Relais de la Reine. Popołudnie relaksowe przy basenie, potem kolacja i nocleg.

Dwunasty dzień ISALO Cały dwunasty dzień poświęcony będzie na trekking pomiędzy wąwozami i kanionami parku Isalo, gdzie niespodziewanie pomiędzy skałami ukażą się nam przepiękne naturalne baseny oraz wodospady i w których będzie można rozkoszować  się odświeżającą kąpielą. Krajobraz parku przypomina Kolorado, gdzie sawanna i skały są eroze przez naturalne elementy. Nocleg i kolacja w hotelu Relais de la Reine.

Dzień trzynasty ISALO - AMBOLIMAILAKA  270 km 4 godz. Wyjazd wczesnym rankiem by móc podczas podróży zwiedzić Park Zombitse o liściastym lesie a przede wszystkim o dużej liczbie rzadko spotykanych gatunków ptaków. Spotkać   można także 8 gatunków lemurów, kameleony i gekony. Po przejeździe przez miasto Tulear dojedziemy do bariery koralowej Ifaty i w Ambolimailaka przenocujemy w Hotelu De la Plage, który ma bungalows na plaży.

Czternasty dzień SARODRANO  70km 1,30 godz. Ranek ostatniego dnia poświęcony jest na zwiedzanie lasu baobabów w parku Reniala. W tym parku znajdziemy baobaby w kształcie butelki jak również  mnóstwo kaktusów i roślin leczniczych. Po południu dojedziemy do Sarodrano leżącym na półwyspie, który z jednej strony otoczony jest lasem mangrowii parku Tsinjorake  a z drugiej ma barierę koralową. Kolacja i nocleg w hotelu Ecolodge Residence Eden.                                                     

Przedłużenie podróży pobytem nad morzem.

Wybierz personalizację podróży zgodnie z życzeniami i według dostępnych dni i pamiętaj: zawsze jesteśmy gotowi do zmiany każdego programu zgodnie z Twoimi potrzebami … po prostu zapytaj!

 • Peter Pan
 • Five Senses Lodge
 • Salary Bay
 • Mamirano Lodge
 • Residence Eden Ecolodge
 • Personel :
  kierowca i przywodnik
 • Transport
  Prywatny 4×4
  Paliwo i opłaty za przejazd
  Transfery z i na lotnisko/hotele
 • Hotel
  Pokoje dwu lub trzy osobowe  z możliwością uaktualnienia na życzenie klienta
  Niepełne wyżywienie (śniadanie i kolacja)
  Podatek turystyczny w hotelach
 • Wejście i przewodniki we wszystkich parkach wymienionych

Napoje, napiwki i dodatkowe
Obiady
Lot wewnętrzny (około 200 euro)
Interkontynentalny lot z Polski

2019-11-06T21:22:32+01:00
Przejdź do góry