Loading...

Wielki tour południa – 15 dni

Wielki Tour południa Madagaskaru: dla tych, którzy kochają przygodę

Grand Tour of the South … można sobie wyobrazić jako pełną przygód podróż przez wyżyny Madagaskaru: niesamowite krajobrazy, miejsca nietknięte przez turystykę, szmaragdowe morze i bujne parki.

14 dni 4 × 4 dla tych, którzy kochają przygodę, małe utwór, niespodzianki. Gwarantowane emocje. Idealny dla miłośników fotografii.

Wycieczki odbywają się z prywatnymi przewodnikami  i są koordynowany przez nasz staff.

Opłata za osobę z przewodnikiem, kierowcą i zakwaterowanie w uroczym hotelu, począwszy od:

20022 osoby

15583 osoby

14734 osoby

Opłata za osobę z przewodnikiem, kierowcą i zakwaterowaniem w hotelu ekonomicznym, począwszy od:

19202 osoby

14973 osoby

13904 osoby
4x4 z kierowcą z Antananarivo do morza, z paliwem, opłatą za przejazd i parkingami Przewodnik Transfery do i z hoteli Nocy w hotelu z pół pensjonatem Wycieczki po mieście, po za mjastem i wejścia do parków
Napoje, napiwki i dodatki Obiady Loty wewnętrzne (około 400 euro) Loty międzynarodowe
MyMadagascar, we współpracy ze stowarzyszeniem Enfants de l'Avenir i Szkołą Katolicką Elżbiety Ambohidravaka, zapewni dzieciom z prowincji Antisirabe stypendium, ważne przez jeden rok, od każdego turysty który będzie podróżował z nami.

Plan Podróży

Pierwszy dzień ANTANANARIVO

Przylot na lotnisko Antananarivo, powitanie i przejazd do hotelu Combava. Hotel znajduje się w pobliżu lotniska i zbudowany jest w tradycyjnym  architektonicznym góralskim stylu.

Drugi dzień ANTANANARIVO – MIANDRIVAZO 470 KM 7 godz.

Pierwszy dzień jeepem przekraczamy centralną wyżyny, charakteryzującą się tarasowymi polami ryżowymi i łagodnymi wzgórzami. Ciężko pracująca ludność, która tam mieszka, bardzo zmieniła krajobraz, czyniąc go uporządkowanym ogrodem warzywnym wzdłuż całej trasy.

Zatrzymamy się na lunch w Antsirabe, aby odwiedzić to czyste i porządne miasto uzdrowiskowe, zbudowane przez francuskich kolonistów i bogate w rzemiosło. Następnie dotrzemy do Miandrivazo, małego miasteczka na skraju rzeki Tsiribihina, gdzie zjemy i spędzimy noc w hotelu Princesse de Tsiribihina.

Trzeci dzień MIANDRIVAZO – KIRINDY 350 KM 4 godz.

Opuszczamy Miandrivazo, a krajobraz staje się ogromną równiną usianą setkami imponujących baobabów i zielonych pól ryżowych. Przyjeżdżamy rano do Morondava, miasta położonego nad morzem przed Mozambikiem. Ten cichy zakątek świata jest centrum wymiany morskiej na typowych szkunerach, które służą jako środek transportu dla całego zachodniego wybrzeża. Po obiedzie wyruszamy w kierunku puszczy Kirindy, przejeżdżając po raz pierwszy przez aleję Baobabów.

Kolacja i nocleg w hotelu Relais de Kirindy.

Czwarty dzień KIRINDY – MORONDAVA 70 KM 2 godz.

Ranek poświęcony jest na zwiedzanie parku Kirindy, suchego lasu liściastego, unikalnego w swoim rodzaju, zdolnego wytrzymać długie okresy suszy. W parku tym znajduje się imponująca liczba baobabów i różnych gatunków flory, jak i fauny, których nie można znaleźć nigdzie indziej.

Pod wieczór wizyta imponującej alej Baobabów.

Kolacja i nocleg w hotelu Kimony

Piąty dzień MORONDAVA – MANJA 150 KM 4 godz.

Kierujemy się na zachód, jeszcze mało dotknięty przez turystyki, przekracając wzdłuż trasy brudu odległe i nie rozwinięte wioski, okazja aby poznać ludy tubylcze który żyją jeszcze w dalekim od nas wieku. Przejścia rzeczne, ślady ziemi i piasku oraz nieistniejący dostęp telefoniczny będą częścią tych dwóch dni transferu w środku pustkowia. Dla tych dwóch dni wymagany jest pewien duch adaptacji.

Kolacja i nocleg w surowym hotelu Kanto

Szósty dzień MANJA – AMBATOMILO 210 KM 10 godz.

Cało dniowy transfer jeepem na trasie pełnej przygód. Dojazd w póżnym południu do Ambatomilo, gdzie znajdziemy naiładniejszą plaże Madagaskaru, wprost przed rafą koralowom i scharakteryzowaną przez drobne i biały piasek.

Kolacja i nocleg w hotelu Mamirano Lodge

Siódmy i ósmy dzień AMBATOMILO

Dwa dni relaksu w Mamirano Lodge. Możliwość różnych działalność, morskich i nie tylko.

Dziewiąty dzień AMBATOMILO – AMBOLIMAILAKA 60 KM 4 godz.

Cztery godziny jazdy doprowadzą nas do wioski rybackiej Ambolimailaka. Tutaj podczas południa będziemy mieli okazje podziwiać las butylkowych baobabów i suchy las kolczasty osobliwy południowego zachodu wyspy.

Kolacja i nocleg w Hotel de la Plage

Dziesiąty dzień AMBOLIMAILAKA – ISALO 270 KM 4 godz.

Opuszczamy morze aby ruszyć w kierunku południowej sawanny. Przyjedziemy przez miasto Tulear, najważniejsze na południowym wybrzeżu, położone na Zwrotniku Koziorożca. Przed obiadem dotrzemy do Relais de la Reine, niesamowitego widoku hotelu zbudowanego w skale, gdzie będziemy mogli odpocząć w basenie lub w prywatnym ogrodzie. Nad wieczór zakochamy się w zachodzie słońca przed oknem Isalo.

Kolacja i nocleg w hotelu Relais de la Reine.

Jedenasty dzień ISALO

Dzień całkowicie poświęcony zwiedzaniu parku Isalo, parku charakteryzującego się górami, którym erozja nadała formy małego Wielkiego Kanionu Madagaskaru. Niespodziewanie pomiędzy skałami ukażą się nam przepiękne naturalne baseny oraz wodospady w których będzie można się wykąpać. Pik-nic w parku i powrót do hotelu późnym popołudniem.

Kolacja i nocleg znów w hotelu Relais de la Reine

Dwunasty dzień ISALO – AMBALAVAO 220 KM 3 godz.

Jedziemy drogą na północ, znajdując pierwsze pasma górskie wyżyn. Po południu odwiedzimy wspaniały park Anja, zarządzany przez lokalną społeczność i siedzibę największej liczby lemurów Katta.

Kolacja i nocleg w hotelu Varangue Betsileo.

Ttrzynasty dzień AMBALAVAO – RANOMAFANA 110 KM 2 godz.

Po porannym zwiedzaniu historycznego centrum i rzemieślników miast Ambalavao i Fianarantsoa, trasa wprowadza nas w nowy ekosystem naszej podróży: las deszczowy. Wieczorna wizyta w parku w celu obserwacji nocnych lemurów i kameleonów.

Kolacja i nocleg w hotelu Thermal.

Czternasty dzień RANOMAFANA – AMBOSITRA 150 KM 3 godz.

Poranek poświęcony eksploracji lasów deszczowych o bujnej roślinności i niespotykanym gdzie indziej na świecie endemizmie fauny i flory. Ten 3 godzinny spacer pozwoli wam obserwować liczne lemury, z których niektóre istnieją tylko w tym parku, i docenić bogactwo lasu deszczowego. Po południu dotrzemy do miasta Ambositra, stolicy ludności Zafimaniry, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Kolacja i nocleg w hotelu Artisan

Piętnasty dzień AMBOSITRA – ANTANANARIVO 250 KM 5 godz.

Po wizycie w licznych sklepach rzeźbiarskich, drzeworytach i rzeźbach charakteryzujących miasto Ambositra, skierujemy się w stronę stolicy, gdzie nasz samolot do Europy będzie na nas czekał.

2019-11-11T23:52:10+01:00
Przejdź do góry